20. 5. 2024
REKLAMA

Čtyři druhy pesticidů v nepovoleném množství v čaji

čaj
SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celní správou Praha Ruzyně zabránili vstupu do vnitřního trhu EU zásilce černého čaje s překročenými limity u 4 druhů pesticidů. Inspektoři odebrali vzorek ze zásilky o celkové hmotnosti 90 kg v celním prostoru letiště. Jednalo se o zásilku čaje označeného Black tea, výrobce a dodavatel dle průvodní dokumentace: VICONY TEAS CO. LTD., No. 7, Building 2, Huangshan Rd., Tunxi District, Huangshan, China, země původu: Čína. Příjemcem v ČR je společnost Amana s.r.o., Husova 883, Černošice.

Z laboratorní analýzy SZPI u vzorku odebraného ze zásilky vyplynulo, že šarže překračuje povolené limity u pesticidů acetamiprid, chlorpyrifos, imidacloprid a isoprocarb a to dvou až téměř čtyřnásobně. Inspekce neprodleně přijala opatření zabraňující vstupu zásilky do vnitřního trhu a spotřebitelé tak nebyli nevyhovujícímu zboží vystaveni.

zdroj: <http://www.szpi.gov.cz/clanek/szpi-nevpustila-do-cr-cerny-caj-se-ctyrmi-druhy-pesticidu-v-nepovolenem-mnozstvi.aspx>

1 Comment on Čtyři druhy pesticidů v nepovoleném množství v čaji

  1. Nebezpeci pesticidu a jejich fatalni vliv na zdravi by melo byt absolutni prioritou nasivlady a lide by reseni mely tvrde a vytrvalevyzadovat.Ma to prioritu pred bezenci,sestavovanim vlady atd.Jde o zivot!

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*