18. 6. 2024
REKLAMA

SVS zadržela v Ústeckém kraji a v Praze další zásilky kebabu z Německa kvůli obsahu nepovolených přídatných látek

kebab
SVS

Státní veterinární správa (SVS) zadržela v uplynulých dnech v Ústeckém kraji a v Praze další zásilky masných polotovarů pro přípravu kebabu od různých dodavatelů z Německa v celkovém množství okolo dvou tun.

Tak jako v nedávných podobných případech z Kraje Vysočina obsahovaly výrobky látky, jejichž použití pro tento druh produktů evropská legislativa nepovoluje. Masné polotovary jsou stahovány z trhu a vraceny zpět dodavatelům. Budou zahájena řízení o udělení sankcí.

V provozovně v Dubí byly v závěru uplynulého týdne zkontrolovány dvě zásilky polotovaru pro přípravu kebabu. První produkt (celkem 800 kg) obsahoval dle nařízení EP a Rady (ES) č.1333/2008 nepovolené přídatné látky: zvýrazňovač chuti – E621, celulózu E460, stabilizátory E450 a E451. Druhý produkt dodaný v množství 835 kg obsahoval zvýrazňovač chuti E631 a stabilizátor E450. Obě zásilky již byly vráceny zpět dodavateli.

V provozovně prodávající kebab v ulici Politických vězňů v Praze 1 zkontrolovali veterinární inspektoři 28. 6. zásilku 200 kg masného polotovaru od výrobce se sídlem v Berlíně. Dle etikety produkt obsahoval glutaman sodný E621 a dále fosforečnany E450 a E451. Příchod zásilky nebyl navíc dopředu nahlášen tak, jak ukládá legislativa. Okamžitě bylo proto zakázáno uvádět zboží do oběhu. Také v tomto případě bude zásilka vrácena zpět do Německa.

Ve stejný den byly při kontrole jiné provozovny v ulici Politických vězňů v Praze 1 u zásilky 105 kg podobného polotovaru z Německa zjištěny nepovolené fosforečnany E450 a E451 a rovněž glutamát sodný E621. Vrácena zpět do země původu bude také tato zásilka.

SVS již v průběhu června informovala o podobných případech, kdy nevpustila na trh zásilky stovek kilogramů kebabu v Kraji Vysočina:

http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2016_svs-zadrzela-dve-zasilky-kebabu-z-nemecka.html

 

zdroj: SVS

Buďte první, kdo přidá komentář...

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*