25. 2. 2024
REKLAMA

Koktejlová směs HERBALIFE klamala o obsahu vitamínu D – Aktualizováno

herbalife
SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje v kontrolách internetového prodeje včetně prodeje tzv. potravin pro zvláštní výživu.

Aktuálně inspektoři zjistili o třetinu nižší než na obale deklarovaný obsah vitamínu D u potraviny pro zvláštní výživu Herbalife 24 Formula 1 Sport vanilka, Výživná bílkovinná koktejlová směs v prášku v balení 780 g, s označením data minimální trvanlivosti do 9/2016, označení šarže: 994669BG3, dovozce do ČR: CALWELL s.r.o., Martinická 987, 197 00 Praha 9, země původu: USA.

Výrobce na obalu mj. uvedl, že obsah vitamínu D je 18µg v 1 doporučené dávce o velikosti 26g. Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil pouze koncentraci 12,5 µg/ 26g a informace na obalu tak mohla uvést spotřebitele v omyl ohledně obsahu vitamínu D.

Inspektoři SZPI odebrali závadnou šarži prostřednictvím e-shopu www.herbaprodukt.cz a s provozovatelem Mgr. Ing. Tomášem Gardiančíkem, Ostrava, zahájí správní řízení o uložení pokuty.

AKTUALIZACE 1. 7. 2016:

Z dalšího šetření případu vyplynulo, že předmětná šarže výrobku nebyla určena pro evropský trh. Receptura pro mimoevropské trhy se liší a neexistuje záruka, že splňuje požadavky právních předpisů EU. Přesto byla předmětná šarže výrobku od dovozce do ČR, společnosti CALWELL s.r.o., Martinická 987, 197 00 Praha 9, doznačena informacemi v českém jazyce, údaji o složení dle evropské receptury a vyvolávala tak dojem, že jde o produkt určený pro tuzemský trh. Dle vyjádření výrobce se jedná o šarži dovezenou do ČR bez vědomí výrobce a mimo oficiální distribuční kanály.

zdroj: TI SZPI

Buďte první, kdo přidá komentář...

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*